Четка за отстранување на влакна

400.00ден 550.00ден

Преглед на производот

Оваа четка за зачешлување на кучиња е направена од нерѓосувачки челик, така што е многу издржлива.

Фините жични влакна на самата четка се дизајнирани да навлезат длабоко во палтото на вашето домашно милениче без да ја гребете нивната кожа.

Оваа четка за кучиња, исто така, ќе го остави вашето домашно милениче со мек и сјаен капут по употреба додека ги масирате и ја подобрувате циркулацијата на крвта.

Шифра: 16102

Категорија:

Опис

Со редовна употреба паѓаат вишокот на влакна, кои нема да оставаат траги во вашиот дом.

Со притискање на копчето сите влакна паѓаат од четката.

Димензии на пакувањето: 21x12x7 cm.

Димензии на производот: 20x10x4 cm.