Диспанзер топка играчка за храна за куче

330.00ден 450.00ден

Преглед на производот

• Толку многу употреби од една играчка. Ги одржува забите и непцата здрави, ја намалува досадата.

Шифра: 16130

Категорија:

Опис

• Тоа им го одржува мозокот и телото активни додека ловат вкусна закуска. Наполнете ја топката со сува храна или задоволства. Кога вашиот пријател со четири нозе ја турка топката со шепите и прави да се ниша, храната по случаен избор испаѓа од еден од отворите. Оваа забавна награда ќе ги поттикне на игра и ментална стимулација.
• Овој предизвикувачки начин на исхрана ги тера да јадат побавно, што го подобрува целокупното здравје и помага да се спречат стомачни тегоби и дебелина.
• Димензии на пакувањето: 15×12 cm.
• Димензии на производот: 20×20 cm.