EUROBIKE Велосипед Carbon M370 29”

 • Брза Достава

  Достава за 2-3 работни дена
 • Враќање на производ

  Потрошувачот има право да го замени производот што има соодветен квалитет во рок од 15 дена, доколку тој не одговара во однос на формата, големината, моделот, бојата, бројот или од други причини. Замената се врши ако производот не бил употребуван, ако е сочуван изгледот на производот, употребните својства, пломбите, фабричките етикети
 • Секога автентични

  Ние продаваме само 100% автентични производи
 • 100% Безбедно купување

  За нарачаните производи плаќате при приемот. Не Ви е потребна кредитна картичка за да направите нарачка.

36,000.00ден 40,300.00ден

Преглед на производот

– Frame: 29er, carbon, matte finish
– Fork: 29er, HLO lockout, 100mm travel, tappered, Avatar Kingttu
– Size: 19″ (inch) – (fits riders 160-180)

Категории: ,

Опис

 • Model: Eurobike Carbon 29 M370
 • Seat post: 6061 aluminum 31.6mm, 300mm
 • Front Deraileur: Shimano Altus FD-M370
 • Rear Deraileur: Shimano Altus RD-M370 Cassette-SRAM 11-32t 9sp
 • Crankset: FC MT100 22-30-40t 3sp
 • Chain: KMC Z10
 • Hubs: FH-TX 505 for center-lock rotors
 • Tires: KENDA Small Block 8 29×2.10 30tpi
 • Shifters: Shimano Altus SL-M370 2/3 x 10sp, 2 way release
 • Brakeset: Shimano BR-M315 resin pads
 • Pedals: MTB platform
 • Handlebar: ZOOM 620mm
 • Stem: ZOOM 90mm
 • Rotors: Shimano SM RT10 160mm
 • Double lock grips ✔
 • ETRTO 54-622 ✔
 • Drive train ✔