Хранилка за хранење куче круг

420.00ден 600.00ден

Преглед на производот

• Оваа играчка за хранење загатки не само што бара од кученцето да ја мириса храната, туку и треба да ја помести преградата за да добие храна. Повеќе кутии со храна, оставете го вашето сакано милениче да јаде додека игра, тренирајте ја интелигенцијата и силата, одржувајте го вашето куче или мачка активни.

Шифра: 16137

Категорија:

Опис

• Прекинувачот на здодевност ефикасно ја забавува брзината на јадење на вашето домашно милениче, избегнувајте да ве гуши со пребрзо јадење, промовира здрава исхрана, помага во спречување на дебелина, надуеност, гадење и прејадување.
• Анти-лизгачка подлога на дното, ефикасно го спречува садот за храна да се движи кога вашето домашно милениче си игра.
• Димензии на пакувањето: 29x25x4 cm.
• Димензии на производот: 23×23 cm.