Kemei – Депилатор со пинцети

599.00ден 1,000.00ден

Преглед на производот

Дали сте во потрага по одличен депилатор?

Ви го препорачуваме депилаторот на Kemei! Со него можете лесно да ги отстраните влакната целосно од корен. Тој ги отстранува сите видови на влакна на вашето тело, и е безбеден и безболен за употреба.

Оваа лесно отстранување на влакната ќе ви деде свиленкаста мазна кожа за само неколку минути!

Ќе го носите вашето бикини со поголема одверба!

Опис

Главни карактеристики:
-Брзо и лесно ги отстранува несаканите влакна од вашето тело
-За сите видови на влакна: делови како што се раката, ногата, дури и чуствителните делови како што се лицето, вратот, пазувите и бикини
-Отстранувањето на влакната трае дури и до 4 недели
-Безбедно за користење, речиси безболно со редовна употреба
-Две Брзини, можете да изберете соодветна брзина според густината и дебелината на вашите влакна
– Вградена Li-ion батерија, погодна за употреба

Спецификации:
Бренд: Kemei
Напон: 110 – 220V 50 / 60Hz
Влез: DC 5V 1A
Напојување: батерија или USB полнење
Батерија: вградена Li-Ion батерија од 450mA
Време на полнење: 8 часа
Користење време: 40 минути