LED соларни светилки во форма на Факел

899.00ден3,899.00ден

Clear Selection

Преглед на производот

Оличен декоративен детал за во вашиот двор, тераса, патека, базен, градина, клупа, ограда, исто така за настани на отворено (забави, кампување, скара)

1. Соларно напојуване – Овие надворешни соларни светилки со токи собираат сончева енергија преку цел ден, а потоа автоматски се вклучува кога е темно.

2. Долг век на употреба, 5 години – Светилките се со вградена Li-ion батерија (2200mAh).  Може да светат околу 10 часа летен период и 6 часа во зима кога батеријата е полна целосно. Време на полнење: 4-8 часа.

3. Автоматски систем на работа – Притиснете го копчето за вклучување / исклучување за да го вклучите системот за осветлување. Потоа автоматски ќе се вклучи ноќе и автоматски ќе се исклучи при изгрејсонце.

4. Водоотпорен дизајн со IP65 ниво на заштита од влез на вода при дожд, исто така осигурете се дека го изложувате на светло во текот на денот за целосно да се наполни батеријата.

SKU: N/A Категории: ,

Опис

 

Дополнителни Информации

Избери количина

2 факели, 4 факели, 6 факели, 8 факели, 10 факели