Поводник со гума за куче 150cm

280.00ден 400.00ден

Преглед на производот

• Изработен со најлон како јаже за качување по карпи, двојно подебело од обичниот поводник, металната кука е од нерѓосувачки челик со ротација од 360?, обложената рачка е изработена од EVA гума за подобро држење и меко чувство.

Шифра: 16139

Категорија:

Опис

• Има рефлективен материјал за поголема безбедност при ноќните прошетки со вашето домашно милениче.
• Идеален за одење, трчање или тренинг. Обезбедува совршена рамнотежа помеѓу слободата и контролата, давајте му доволно слобода на вашето куче секогаш со целосна контрола на ситуацијата.
• Димензии на производот: 147 cm.