SENCOR Апарат за правење леб SBR 760WH

 • Брза Достава

  Достава за 2-3 работни дена
 • Враќање на производ

  Потрошувачот има право да го замени производот што има соодветен квалитет во рок од 15 дена, доколку тој не одговара во однос на формата, големината, моделот, бојата, бројот или од други причини. Замената се врши ако производот не бил употребуван, ако е сочуван изгледот на производот, употребните својства, пломбите, фабричките етикети
 • Секога автентични

  Ние продаваме само 100% автентични производи
 • 100% Безбедно купување

  За нарачаните производи плаќате при приемот. Не Ви е потребна кредитна картичка за да направите нарачка.

6,660.00ден 7,500.00ден

Преглед на производот

– Безглутенски програм
– 10 програми за печење
– 1 програм за правење на џемови и мармелад
– 1 програм за правење на само тесто (пица, багети, крофни)
– 3 нивоа на печење на кората (светла, средно светла и темна)

Категорија:

Опис

 • 2 перки за месење
 • Тајмер до 13 часа
 • 10 програми за печење
 • 1 програм за правење на џемови и мармелад
 • 1 програм за правење на само тесто (пица, багети, крофни)
 • Максимална тежина на леб 1.350 грама
 • Голем LCD дисплеј со позадинско осветлување
 • Поклопец со прозорче
 • Меморија од 10 минути во случај на снемување на струја
 • 3 нивоа на печење на кората (светла, средно светла и темна)
 • Функција за одржување на топлина до 60 минути по завршување на печењето
 • Нелепливи перки и внатрешност за лесно одржување
 • Може да се пере и во машина за садови
 • Звучен сигнал за додавање состојки
 • Моќност 850W
 • Нелизгачки ногарки
 • Додатоци: сад за мерење, лажица и метална рачка за отстранување на перките
 • Димензии Ш/Д/В: 247 x 139 x 189 mm
 • Безглутенски програм
 • Програм за брзо печење
 • Одржување на температура
 • Боја – Бела
 • Тежина – 6,1 kg
 • ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ