Андроид паметен часовник со сим картичка

699.00ден 1,700.00ден

Преглед на производот

Мрежа и поврзување: SIM картичка
Фреквенција: GSM 850/900/1800/1900 MHz
Bluetooth 3.0
RAM 128M, ROM 64M,CPU: MTK 6260A 533mHZ
Подджува мемориска картичка до 32GB
GSM 2G / 2.5G,

Поставете SIM картичка во часовникот и можете да остварите или да одговорите на телефонски повик, испраќате и примате смс и електронски пораки, да користите Facebook, Twitter, WhatsApp, фотографирате, слушате музика директно од паметниот часовник.

Функции: прегледување на слики, Звучен рекордер, Далечинско снимање, Будилник, Календар, Камера (0.3M), екран на допир од 1.56 инчи, резолуција 240×240 пиксели.

Опис