G1

1,399.00ден 2,300.00ден

Преглед на производот

Оперативен систем: Android 4.4 и погоре / IOS 8.4 и погоре.

Вклучен е USB кабел.
Тип на екран: TFT HD LCD дисплеј.

 

Резолуција на екранот: 240 x 240 пиксели.

 

Големина на екранот: 1,54″.

 

Поврзување: Bluetooth 3.0.

 

Водоотпорен: IPx7.

 

Литиумска батерија на полнење од 380 mAh.

 

Должина на ременот: 21,8 см.

 

Димензии на паметен часовник: 4,5 x 3,9 x 1,1 cm.
Категорија:

Опис

Паметен часовник на полнење што се поврзува преку Bluetooth со вашиот паметен телефон.
Можете да одговарате на повиците директно од вашиот паметен часовник. Ги прикажува известувањата од дојдовните повици, пораките и социјалните медиуми. Има слот за SIM картичка за да се разговара од часовникот.
Во исто време ги евидентира основните здравствени индикатори како што се пулсот, крвниот притисок. Врши контрола на квалитетот на спиењето, времетраењето, е чекор и далечина.