Греач и одмрзнувач за стакло за во автомобил – 12v

750.00ден 1,400.00ден

Опис

Отстранете го брзо и лесно мразот и маглата од внатрешноста на прозорците на вашиот автомобил, обезбедувајќи максимална видливост и безбедност додека возите.

Со грејач и одмрзнувач во вашето возило, никогаш повеќе нема да морате да гребете мраз од прозорците. Тоа е мала инвестиција која може да ви заштеди време и енергија, а исто така може да ви помогне да останете безбедни додека возите.

Мал, пренослив и лесен за монтирање: Малата, компактна големина го прави овој грејач за автомобил многу лесен за употреба. Едноставно приклучете го во запалката на вашиот автомобил. Притиснете го копчето за вентилатор или грејач и ќе почне да работи. Неговата предност е тоа што не е потребно да се чека моторот да се загрее за да дува топол воздух.

Се ротира за 360 степени: Дизајниран е за брзо одмрзнување, па дури и отстранување на снегот од шофершајбната на вашето возило, одржувајќи ви јасен вид додека возите и одржувајќи ве топли во зима и ладни во лето. Отстранете ја заштитната фолија од основата на грејачот и залепете ја на таблата со инструменти. Лесно се ротира за 360 степени, за да можете да го насочите грејачот каде што сакате.

Квалитетен материјал, тивок и безбеден за употреба: Грејачот за автомобил од 12 V е изработен од ABS материјал и нема лесно да се оштети. Со долг дебел бакарен кабел, тој нема да се загрее при употреба и нема да ја оштети батеријата на автомобилот. Покрај тоа, грејачот е тивок при употреба и не прави непотребен шум.

 

Спецификации:
Материјал: ABS пластика
Извор на енергија: 12 V
Моќност: 150 W
Должина на кабел: 1,3 m
Тип на приклучок: Стандардна запалка
Големина: 13 x 11 x 7,5 cm
Прицврстување: двострано лепило
Боја: Црна