M5 Паметна фитнес нараквица

599.00ден 1,100.00ден

Преглед на производот

Опис:

Квалитетен и чувствителен екран на допир, дава податоци за различни мерења, педометар -мери чекори, калории, растојание, датум/време, отчукувањата на срцето и други функции за брзо прегледување.

Направено од термопластичен еластомер, доста удобен да се носи цело време, двојно закопчување дава сигурност да не се загуби и да може да вежбате без проблем.

24 часовно следење на вашето вашето здравје и статус на вежбање, континуирано мерење на работата на вашето срце и пулсот, овозможува да имате целосен увид на состојбата на вашето тело во секое време.
Автоматски запишете го бројот на чекор, согорувајте калории.

Можете да изберете програма за вежбање што одговара на вашиот животен ритам, и да имате реален увид на резултатите што ги добивате.

Нараквицата автоматски го открива квалитетот на вашиот сон и ви дава известување, во зависност од тоа колку време сте поминале во длабок сон.

Со IP67 водоотпорни карактеристки нема да имате проблем на: дожд, влажна околина, ви овозможуваат да уживате во забавата при спортувањето.

Кога ќе седите или мирувате подолг период од колку што е нормално, нараквицата ќе завибрира да ве потсети дека е време за активност.

Со блутут се поврзува со телефон, може да разговарате и да слушате музика.

Спецификации:

Bluetooth: 4.0

Големина на екранот: 0,96in

Батерија: 3,7V, 90mAh

Време на мирување: 10 дена

Време: околу една недела

Водоотпорен: IP67

Категорија:

Опис