Пиштол за масажа и релаксирање на мускулите по цело тело

2,999.00ден 4,999.00ден

Преглед на производот

Пиштолот за масажа се користи за ослободување на мускулите од болка и вкочанетост, исто така ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфата. Револуционерниот пуштол е замена за физиотерапија, целосно го подобрува здравјето на меките ткива на телото и го спречува воспалението предизвикано од адхезии помеѓу фасцијата и мускулите. Одличен е за употреба после која било спортска или физичка активност, ќе ви помогне да се релаксирате и ослободите од болките во мускулите. Опремен е со четири различни глави за масажа со различна форма за да му помогне на корисникот да се релаксира на различни делови преку цело тело.
Ергономски дизајнираната рачка ги минимизира надворешните вибрации. Издржлива силиконска рачка што не се лизга го прави масажерот полесен и поудобен.

Спецификации:
3-брзинско прилагодување, можете да изберете брзина што ви одговара.
Литиумска батерија со капацитет од 2000mha, 3 часа време на употреба.
Безбеден за употреба, заштита од прегревање.
Погодно за закрепнување после спортскиот замор, рехабилитација по спортска повреда.

Пакет вклучува:
1* Пиштол за масажа
1* Мала тркалезна глава (за закрепнување на мускулите)
1* Спирална глава (за зглобовите на телото)
1* Глава во форма на вилушка (за масажа на ‘рбетот)
1* Рамна глава (за целото тело)

Категорија: