WiFi IP Камера за видео надзор

 • Брза Достава

  Достава за 2-3 работни дена
 • Враќање на производ

  Потрошувачот има право да го замени производот што има соодветен квалитет во рок од 15 дена, доколку тој не одговара во однос на формата, големината, моделот, бојата, бројот или од други причини. Замената се врши ако производот не бил употребуван, ако е сочуван изгледот на производот, употребните својства, пломбите, фабричките етикети
 • Секога автентични

  Ние продаваме само 100% автентични производи
 • 100% Безбедно купување

  За нарачаните производи плаќате при приемот. Не Ви е потребна кредитна картичка за да направите нарачка.

1,499.00ден 2,200.00ден

Преглед на производот

Безжична wi fi панорамска камера во облик на сијалица, се поставува во фасонка за сијалица, или било каде на 220V со додаток за приклучување.

Се поврзува камерата со wi fi, а на вашиот телефон инсталирате апликација преку која може да следите во реално време секогаш и секаде. Може да снима исто така  доколку во неа се стави misroSD картичка.
Има повеќе опции, како: сензор на движење, вграден микрофон и звучник и може да се користи како лед сијалица

Категории: ,

Опис

Image sensor: 8135S+9712Sensor
Effective Pixels: 1280*960
Lens:HD fixed 3.6mm
Video Compression:Dual stream encoding / H.264
TF Card Support: Max.64G
Day and night function:Auto HD IR-CUT
Onvif: Support
Motion Detection:Supported
Coding Standards:G.711A.
Audio Input / Output: Supports two-way audio, built-in microphone and speaker
Video Frame Rate: 30FPS
Night Vision Distance:Up to 10M
Video Tuning: contrast, brightness, saturation, sharpness adjustment
Phone monitoring: IOS, Android,PC
Alarm: Not support
Detection and alarm: E-mail alerts, alarm client
Wireless:Supports 802.11b / g / n wireless mode
Indoor: Yes